Wystawa prac studenckich “Książka, Przestrzeń, Cukierek” w Seulu

Opublikowano 24 września 2021

25 września w galerii “whatreallymatters” w Seulu odbędzie się otwarcie wystawy prac studentek i studentów Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Paju Typography Institute (PaTI) pt. “Book, Space, Candy” (“Książka, Przestrzeń, Cukierek”), inspirowanych twórczością Stanisława Lema. Prace powstały w ramach projektu artystycznego na stulecie urodzin polskiego mistrza science fiction. Wydarzenie współorganizuje Wydział Wzornictwa warszawskiej ASP (dr hab. Artur Frankowski). Pod koniec roku wystawa zostanie zaprezentowana w Warszawie.

Stulecie urodzin Stanisława Lema

Na wystawie “Book, Space, Candy’ (“Książka, Przestrzeń, Cukierek”) zgromadzono 15 projektów książek stworzonych przez 15 uczestniczek i uczestników współpracujących w trakcie roku akademickiego 2020–2021 w ramach projektu artystycznego związanego z 100. rocznicą urodzin polskiego mistrza science fiction, Stanisława Lema. Dzieła Lema, zawierające różnorodne metafory i opisy wizualne stały się inspiracją do współpracy studentek i studentów z Pracowni Projektowania Komunikacji Wizualnej i Typografii prowadzonej przez dr hab. Artura Frankowskiego na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz studentek i studentów z Paju Typography Institute (PaTI) pod kierunkiem prof. Lee Jae-Ok.

Autorskie interpretacje “Solaris”, “Cyberiada” i “Opowieści o pilocie Pirxie”

W ramach wspólnych zajęć koreańscy i polscy studenci zapoznali się z twórczością Stanisława Lema i współpracując w międzynarodowych tandemach stworzyli własne eksperymentalne książki i prace artystyczne, będące autorskimi interpretacjami trzech dzieł Lema: “Solaris”, “Cyberiady’ i “Opowieści o pilocie Pirxie”. Te oryginalne i często zaskakujące prace młodych projektantek i projektantów, artystek i artystów zostaną zaprezentowane publiczności w Seulu, a następnie wystawa zostanie przeniesiona pod koniec roku do Warszawy.

Uczestniczki i uczestnicy:

Bernard Ambroziewicz, Hyein Chung, Mateusz Dzieciuch, Heejoo Kim, Taeho Kim, Emilia Kolanowska, Zofia Kołątaj, Garam Lee, Yechan Lim, Hanho No, Sanghyun Park, Seungyoon Song, Karolina Szpakowska, Zuzanna Telka, Jan Wilczak

“Book, Space, Candy” (“Książka, Przestrzeń, Cukierek”) Czas trwania wystawy: 25.09 – 03.10.2021  Miejsce: whatreallymatters w Seokyo-dong, Mapo-gu w Seulu  Organizatorzy: Paju Typography Institute (Lee Jae-Ok, Yoon Sungseo) Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (Artur Frankowski) Instytut Adama Mickiewicza (Ewa Chwilczyńska)