Polsko-japońsko-tureckie warsztaty projektowe

Opublikowano 27 marca 2022

Zapraszamy do zapoznania się z rezultatami 7. Międzynarodowych Warsztatów Designu, prowadzonych wspólnie przez Uniwersytet Ekonomiczny w Izmirze (Turcja), Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie (Polska) oraz Uniwersytet Kultury i Sztuki Shizuoka (Japonia).

Warsztaty odbywają się co roku od 2014 r., na przemian w Izmirze w Turcji i prefekturze Shizuoka w Japonii, a grupy warsztatowe mają za zadanie opracowanie propozycji projektowej PSS (Product Service System) w oparciu o temat istotny dla lokalnego regionu kraju goszczącego. W 2021 r. do udziału w warsztatach zostali zaproszeni studenci i wykładowcy Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poprzednie warsztaty były prowadzone bezpośrednio w Turcji lub Japonii, jednak ze względu na pandemię COVID-19, warsztaty w 2021 r. były prowadzone zdalnie przy użyciu narzędzi ICT, co stawiało nowe wyzwania.

Bentenjima Telework Park

Studenci w miedzynarodowych grupach pracowali nad rozwiązaniami dla  Bentenjima Telework Park. Bentenjima jest jednym z kluczowych punktów turystyki Hamamatsu, a zwłaszcza jeziora Hamana. Bentenjima Telework Park został utworzony jako projekt eksperymentalny, przekształcający parking, który może być wykorzystywany jako miejsce pracy dla osób, które tele-pracują używając samochodów jako biur. Telepracownicy, którzy korzystają z tej przestrzeni, mogą również eksplorować okolicę.

W przedsięwzięciu brali udział partnerzy: miasto Hamamatsu, firma Suzuki, która oferuje auta przystosowane do pracy biurowej, oraz firma Tokai Rika zapewniająca usługę wypożyczania samochodów.

Zapraszamy do zapoznania się z broszurą podsumowującą 7. Międzynarodowe Warsztaty Designu.