Projektowanie doświadczeń – odsłona warszawska

Opublikowano 16 lutego 2022

Serdecznie zapraszamy na wystawę Projektowanie Doświadczeń – odsłona w Pałacu Czapskich głównej wystawy Festiwalu Poznań Design Festiwal 2021.

Projektowanie doświadczeń to moment, w którym nasza uwaga przenosi się ze sfery „mieć” do sfery „być”. Nowe rozumienie współczesności i designu wymusza na projektantach synkretyczne wykorzystanie szerokiego spektrum oddziaływania form, które mogą mieć silny i realny wpływ kulturotwórczy.

Wystawa Projektowanie Doświadczeń została przygotowana dla Poznań Design Festiwal, który podczas 8 edycji w 2021 roku prezentował prace nawiązujące do hasła ZAKORZENIENIE. Inspiracja tradycją.

W czasach, gdy świat wirtualny i rzeczywisty przenikają się, nasze otoczenie jest nieustającą inspiracją dla ciągłego rozwoju. Jednocześnie coraz silniej odczuwamy potrzebę zakorzenienia rozumianego jako gotowość do ciągłego obserwowania natury, tradycji i codzienności. Czerpiemy z różnorodności świata, ale coraz wyraźniej widzimy, że jesteśmy tylko jego częścią.” – mówią kuratorki wystawy dr Ewa Maria Śmigielska i dr Magdalena Małczyńska Umeda.

Pełna treść tekstu kuratorskiego.

Wystawa czynna: 24.02-12.03.2022, g. 12:00-19:00, od poniedziałku do soboty.
Pałac Czapskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 5, Galeria -1

Kuratorki wystawy: dr Ewa Maria Śmigielska, dr Magdalena Małczyńska-Umeda
Identyfikacja Wizualna: Pionty – Jakub Jezierski

Zapraszamy również na wydarzenia towarzyszący wystawie, które będą odbywać w Galerii -1 Pałacu Czapskich, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Krakowskie Przedmieście 5:

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie:
24.02.2022, czwartek,  godzina 13:00-14:00
12.03.2022, sobota, godzina 12:00-13:00

Spotkania z Osobami Kandydującymi:
03.03.2022, czwartek, godzina 16:00-17:00
Na Projektowanie Produktu – poprowadzi dr Dominik Głąb. Obowiązują zapisy drogą mailową pod adresem: rekrutacja.wzornictwo@asp.waw.pl (limit 11 osób, obowiązuje kolejność zapisów) do dnia 28.02.2022
10.03.2022, czwartek, godzina 16:00-17:00
Na Projektowanie Ubioru – poprowadzi Janusz Noniewicz. Obowiązują zapisy drogą mailową pod adresem: rekrutacja.wzornictwo@asp.waw.pl (limit 11 osób, obowiązuje kolejność zapisów) do dnia 05.03.2022

Warsztaty „Kapitalistyczny tor przeszkód”:
Warsztaty przeznaczony dla młodzieży w wieku 13-15 lat poprowadzi pedagożka i animatorka mgr Anna Olszak. Zajęcia poświęcone będą dwóm zagadnieniom:
05.03.2022, sobota, godzina 13:00-14:00 – Migracje i Migranci
05.03.2022, sobota, godzina 16:00-17:00 – Kwestie Zarobków
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny. Obowiązują zapisy drogą mailową pod adresem: kapitalistycznytorprzeszkod@gmail.com (limit 11 osób, obowiązuje kolejność zapisów) do dnia 03.03.2022
Więcej informacji: wydarzenie na FB

Koncert Współczesna Mandolina Bluegrassowa:
12.03.2022, sobota, godzina 18:00-19:00
Wystąpi zespół Stacja Folk 1⁄2, czyli Karolina Jastrzębska i Rafał Wiercioch. Wykonają autorskie piosenki inspirowane folkiem amerykańskim akompaniując sobie na gitarze akustycznej oraz mandolinie wykonanej przez Michała Bułasa jako projekt dyplomowy.
Wstęp na koncert jest bezpłatny. Obowiązują zapisy drogą mailową pod adresem: koncert.karolina.jastrzebska@gmail.com (limit 11 osób, obowiązuje kolejność zapisów) do dnia 10.03.2022

Pełna lista uczestników wystawy:
Marlena Norowska (dyplom lic. promotor prof.  Jerzy Porębski)
Bartłomiej Rey (dyplom lic. promotor dr Daniel Zieliński)
Szymon Zakrzewski (dyplom mgr. promotor dr hab. Jarosław Kozakiewicz)
Michał Bułas (dyplom lic. promotor dr Paweł Jasiewicz)
Anna Jurgielewicz (pracownia dr Pawła Grobelnego)
Anna Gwiazda  (pracownia dr Tomka Rygalika)
Julia Kędzierska (dyplom mgr. promotor dr Paweł Grobelny)
Weronika Siwiec (dyplom mgr. promotor dr hab. Jarosław Kozakiewicz)
Ewa Hiller (dyplom lic. promotor dr Daniel Zieliński)
Konrad Dybicki (dyplom mgr. promotor prof. dr hab. Michał Stefanowski)
Kamila Cembor (dyplom lic. promotor prof. Grzegorz Niwiński)
Natalia Gajo, Zuzanna Walkiewicz (dyplom lic. promotor dr Paweł Grobelny)
Alicja Sieradzka (dyplom mgr. promotor dr Tomek Rygalik)
Martyna Kołtun (dyplom lic. promotor Thorbjorn Uldam)
Studenci z Pracowni Projektowania Holistycznego dr Tomka Rygalika
Studenci z Pracowni Rzeźby i Multimediów prof. Wiktora Gutta i dr Cezarego Koczwarskiego
Studenci z Pracowni Projektowania Opakowań i Marek (PPOiM) dr hab. Macieja Konopki
Studenci z Pracowni Projektowania Ceramiki Bartłomieja Mejora oraz Eksperymentalnej Pracowni Drewna dr Pawła Jasiewicza
Studenci z Pracowni Podstaw Komunikacji Wizualnej dr Magdaleny Małczyńskiej-Umedy i Jakuba Piontego Jezierskiego
Studenci z Eksperymentalnej Pracownia Drewna dr Pawła Jasiewicza
dr Tomek Rygalik i Małgorzata Rygalik
dr Paweł Jasiewicz
Magdalena Komar
dr Ewa Maria Śmigielska i Wojciech Blecharz
dr Paweł Grobelny
Long Xingyu (prowadzący: dr Ewa Maria Śmigielska, prof. Grzegorz Kowalski)

Z uwagi na pandemię COVID-19, ASP w Warszawie zastrzega sobie możliwość odwołania wydarzenia lub jego zorganizowanie w innych sposób zgodny z powszechnie obowiązującymi przepisami.