WARSZAWA W BUDOWIE na Wydziale Wzornictwa!

Opublikowano 23 sierpnia 2023

Już 28 września zapraszamy na otwarcie wystawy Gabrieli Piwar TERMOWIZJE na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. Wystawa towarzyszy 15. edycji WARSZAWY W BUDOWIE, po raz pierwszy w nowej formule: wystawa i festiwal organizowane są w tym roku przez Muzeum Warszawy.

“Zimno już było” zajmie się kwestią rosnących temperatur, przyjrzy strategiom radzenia sobie z upałem w mieście i opowie o naszej relacji ze Słońcem, która od fascynacji przerodziła się w strach.

Otwarcie wystawy na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie: 28.09 (czwartek) o godzinie 18.00

Zaprezentujemy pracę Gabrieli Piwar zatytułowaną TERMOWIZJE zrealizowaną specjalnie z myślą o tegorocznej edycji festiwalu i wystawy WARSZAWA W BUDOWIE. Tematem filmu autorki jest dynamika temperatur kilku przestrzeni publicznych na warszawskich Powiślu i Solcu. Badawczo-wizualny eksperyment zaproponowany przez Gabrielę Piwar pozwala zaobserwować jak nagrzewają się fasady budynków i remontowana Trasa Łazienkowska, ukazując jednocześnie, że okoliczne bulwary i parki dzięki obecności zieleni w naturalny sposób regulują różnice termiczne.

Partner projektu: Testo Polska

Więcej o wystawie