Pracownia Malarstwa i Rysunku 2

prof. Łukasz Korolkiewicz

Program:

W programie pracowni realizowane są ćwiczenia malarskie i studia rysunkowe. Zadania te umożliwiają swobodną interpretację przedstawionego problemu. Istnieje znaczna dowolność wyboru sposobu "odpowiedzi" malarskiej na zadany temat powiązana z obserwacją zaaranżowanego wycinka rzeczywistości. Każde zadanie dotyczy określonych zagadnień konstrukcji malarskiej. Są też zadania tematem wykraczające poza problemy czysto malarskie lecz na nie oddziaływujące. Przykłady tego typu zadań: „Przestrzeń snu”, „Kontemplacja i destrukcja”, „Obraz i jego opis”, „Motyw własnego cienia”, „Malarstwo i fotografia”. Rysunkowe studia z modela kształcą umiejętność obserwacji i precyzji manualnej, kompozycji oraz indywidualnej interpretacji postaci ludzkiej w przestrzeni. Żaden rodzaj inwencji studentów nie jest wykluczony.

Pracownia do wyboru dla studentów II i III roku studiów I stopnia specjalizacji Projektowanie Produktu i Komunikacji Wizualnej

Zajęcia odbywają się w środy (malarstwo, godz. 9.00-13.00) i w piątki (rysunek, 14.00-18.00)