FAIR DESIGN 2023

Opublikowano 25 kwietnia 2023
III Międzynarodowa Konferencja Teorii I Krytyki Designu FAIR DESIGN odbędzie się w terminie 29 – 30 września 2023 w siedzibie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Pałac Czapskich (Krakowskie Przedmieście 5). Tegoroczna edycja jest poświęcona tematowi "EMOCJE".

REJESTRACJA

Program organizowanej w tym roku konferencji ma na celu pokazanie różnych spojrzeń na EMOCJE, z perspektyw: psychologicznej, socjologicznej, neurobiologicznej, historycznej, filozoficznej i (oczywiście) projektowej.

PRELEGENTKI I PRELEGENCI

🎙Dawid Wiener | School of Form | Uniwersytet SWPS
🎙 dr hab. Halszka Kontrymowicz-Ogińska | Uniwersytet Jagielloński
🎙 dr hab. Małgorzata A. Szyszkowska | filozofka muzyki
🎙 dr hab. Paweł Boguszewski | Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
🎙 prof. Pieter Desmet | Delft University (Holandia)
🎙 prof. Susan Yelavich | Parsons School of Design | The New School (Stany Zjednoczone)
🎙 dr Tiffany Watt Smith | Queen Mary University of London (Wielka Brytania)
🎙 prof. Tobias Wallisser | Państwowa Akademia Sztuk Pięknych w Stuttgarcie (Niemcy)
🎙 Tomasz Stawiszyński | filozof, publicysta i eseista

Więcej informacji: fairdesign.asp.waw.pl/2023/

MODUŁY TEMATYCZNE

Projektowanie oparte na emocjach
🎙 Malwina Konopacka
🎙 Agnieszka Odziemkowska
🎙 Monika Dołbniak

Relacje emocjonalne z przedmiotami
🎙 Anna Banout
🎙 Aleksandra Munzar
🎙 Michał Majdak

Emocje i świat nowych technologii
🎙 Katarzyna Ogińska-Bruchal
🎙 Dominika Sobolewska
🎙 Katarzyna Markowska

FAIR DESIGN

W latach 2013 – 2014 dr Józef Mrozek zainicjował serię spotkań i dyskusji, w których wzięły udział dr Katarzyna Kasia, dr hab. Monika Murawska i dr hab. Magda Kochanowska. W wyniku spotkań powstała idea zorganizowania cyklu konferencji poświęconych teorii i krytyce projektowania, które musi stale dostosować się do coraz szybciej zmieniających się uwarunkowań społecznych, kulturowych, technologicznych i ekonomicznych. Konferencje te miały stać się forum umożliwiającym dyskusję wykraczającą poza zawodowe środowisko projektantów. Organizacją konferencji zajęła się Katedra Teorii Designu Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Pierwsza konferencja Fair Design zorganizowana została w 2015 roku, była poświęcona tematowi AKTYWNOŚCI, a wzięły w niej udział tak znakomite osoby jak: prof. Maria Benktzon, prof. Allison Clarke, prof. Guy Julier, prof. Lars Dencik, prof. Susan Yelovich.

Druga konferencja odbyła się w 2018 roku, a jej tematem był NADMIAR. Gościliśmy w Warszawie między innymi prof. Bruce'a Browna, prof. Jamesa Woudhuysena, dr Annę Bernagozzi, Adelię Borges, wystąpili też m.in. Edwin Bendyk i Marcin Wicha.

Weź udział w konferencji na żywo / liczba miejsc ograniczona /
LINK DO REJESTRACJI

Wydarzenie będzie także transmitowane online.

Informacji na temat konferencji udziela: dr hab. Magda Kochanowska magdalena.kochanowska@asp.waw.pl.

Konferencja otrzymała środki finansowe od Ministra Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka” (2022). Partnerem konferencji jest Stowarzyszenie Projektantów Form Przemysłowych. Partner medialnym konferencji jest specjalistyczne pismo projektowe online FORMY (formy.xyz).